« Svibanj 2024 »

Izvješće s održanog blagoslova kruha i darova zemlje
Autor: Šimun Pavlović, 20. 10. 2011.

U našoj smo Školi, dne 18. listopada ove godine, organizirali priredbu zahvalnosti Bogu, blagoslova kruha i plodova zemlje koja je objedinila i blagoslov škole, njezinih učenika i svih zaposlenika i uključila nas u Unicefovu akciju „Milijun djece moli za mir“ radi čega je program počeo točno u 09,00 sati.

Na početku smo zapjevali pjesmu „Kruše života, ljubavi vir što dušam našim donosiš mir“ nakon čega je sve prisutne, a posebno župnika vlč. don Zorana Grgića, pozdravio ravnatelj škole gosp. Krešimir Božičević.

Prije početka programa stručna služba škole je, u suradnji s djecom, roditeljima i učiteljima, pripremila krasnu izložbu kruha i raznih peciva i svih vrsta plodova zemlje.

Na samom početku vjeroučitelj je objasnio sve tri dimenzije današnjeg zahvaljivanja Bogu i potvrdio ciljeve našega okupljanja kako se objavljeni u Školskom kurikulumu za šk. 2011/2012. godinu, a to su:

* Razvijati ljubav prema kruhu i radu;

* Razvijati zahvalnost prema Bogu od kojega sve darove primamo;

* Razvijati zahvalnost prema roditeljima, djedovima i bakama;

* Prezentirati svoj kraj na školskoj priredbi;

* Prezentirati narodne običaje rodnoga kraja.

* Razvijati ljubav prema tradicijskim vrijednostima.

* Razvijati kulturu vrjednovanja kulturnog i tradicijskog bogatstva svoga kraja.

* Njegovati ljubav prema vlastitim vrjednostima.

* Poštivati tuđe i graditi ljubav prema svome.

Nakon kratkog uvoda uslijedio je recital u kome su sudjelovali: Lara Maradin, učenica 5. a razreda sa vlastitim uratkom i učenici 8. a razreda; David, Marija, Lucija, Marko, Marina, Danijela, Karmen, Antonio, Lara i Marin, s recitalom prikladnim o ljudskom životu i dugoreškim prilikama.

Vlč. Župnik je prije blagoslova zahvalio na pozivu i zahvalio Bogu na svim primljenim darovima i milostima koje primamo u školi, u župama i u našim obiteljima i podsjetio na bezbrojne gladne u svijetu, a osobito djecu, koji kruha nemaju pa je stoga zamolio sve učenike da uvijek dobro čuvaju kruh, da ga ne bacaju i da ga dijele s drugima jer je to najljepše što kao ljudi možemo činiti.

(vjeroučitelj)