« Svibanj 2024 »

Vjeronaučna olimpijada – Županijsko natjecanje iz vjeronauka
Autor: Šimun Pavlović, 28. 1. 2013.

U petak je, 25. siječnja 2013. Godine, u OŠ „Vladimir Nazor“ u Dugoj Resi je održano županijsko natjecanje iz vjeronauka za Karlovačku županiju pod nazivom Vjeronaučna olimpijada. Ovo se natjecanje provodi svake godine pod pokroviteljstvom Ministarstva zananosti, obrazovanja i sporta i Nacionalnog katehetskog ureda Hrvatske biskupske konferencije. Natjecanje je održano za osnovne i srednje škole u dijelu Karlovačke županije koje pripadaju  Zagrebačkoj nadbiskupiji. Vrijedni i vrlo gostoljubivi domaćini; ravnatelj Krešimir i najbliži suradnici, Dinka i Ivana, s timom drugih suradnika, lijepo, radosno i uljudno su primili Olimpijce i njihove mentore iz četrnaest (14) osnovnih i osam (8) srednjih škola tako da su se svi ugodno osjećali. Posebne su pohvale išle na adresu umjetničko-likovnog uređenja škole od brojnih prizora na zidovima do dobrodošlice Olimpijcima. Šteta što naša Nevenka nije imala priliku čuti sve izrečene pohvale!

Među srednjim školama pobjedila je dugoreška Srednja škola, a prema ljestvici osvojenih bodova sudjelovale su ove srednje škole: Srednja škola–gimnazija Duga Resa (279 bodova), Gimnazija Karlovac (195 bodova), Trgovačko-ugostiteljska škola Karlovac (143 boda), Prirodoslovna škola Karlovac (120 bodova), Ekonomsko-turistička škola Karlovac (95 bodova), Šumarsko-drvodjelska škola Karlovac (88 bodova), Mješovito-industrijska-obrtnička škola Karlovac (84 boda) i Tehnička škola Karlovac (81 bod).

Među osnovnim školama pobijedila je škola Žakanje, a također prema broju osvojenih bodova nastupile su ove osnovne škole: OŠ Žakanje (281 bod), OŠ Vladimir Nazor Duga Resa (270 bodova), OŠ Braća Seljan Karlovac (252 boda.), OŠ Dubovac Karlovac (214 bodova), OŠ Dragojle Jarnević Karlovac (210 bodova), OŠ Banija Karlovac (197 bodova), OŠ Draganić (191 bod), OŠ Mahično (189 bodova), OŠ Slava Raškaj Ozalj (180 bodova), OŠ Švarča Karlovac (170 bodova), OŠ Skakavac (131 bod), OŠ Ivan Goran Kovačić Duga Resa (130 bodova) i OŠ Rečica (130 bodova)

Na početku natjecanja vlč. don Branko Risek, novi dugoreški župnik, izmolio je prigodne molitve uz božićni blagoslov škole, održao je i prigodni duhovni nagovor i blagoslovio sudionike natjecanja.

Ravnatelj škole je pozdravio sve sudionike, izrazio im dobrodošlicu, poželio svima ugodan boravak u našoj školi, poželio puno uspjeha i otvorio natjecanje.

Nakon održanog natjecanja Olimpijci su imali objed, glazbeno druženje u dvorani i obilazak župne crkve i centra Grada dok su mentori pomagali županijskom povjerenstvu u ispravljanju testova. Kako nitko nije imao pritužbe ili žalbe to je povjerenstvo proglasilo postignute rezultate i službenima nakon isteka žalbenog roka.

Naša je škola dugo imala primat na ovim natjecanjima, ove godine je tu milost osvojila OŠ Žakanje i kao domaćin joj je, uz iskrene čestitke, poželila dostojno predstavlje Karlovačke županije na Nadbiskupijskom u Zagrebu i, nadamo se, na Državnom natjecanju u Dubrovniku. (ŠP)