« Svibanj 2016 »

Popis udžbenika za šk. god. 2014./2015.

Kamo nakon OS 2016.pdf

Jesi li koristio / koristila mobitel na nastavi?

Ovaj mjesec: 1962

Kviz znanja

I u mom srcu svijetli Vukovar
Autor: Valentina Bolješić Vujaklija, 16. 11. 2012.

Hrvatska se ovih dana svečano i dostojanstveno prisjeća tragedije herojskog grada Vukovara, u kojem je 18. studenog 1991. nakon tromjesečne bitke nadasve nadmoćni agresor uspio slomiti otpor branitelja i nakon toga počiniti neviđene zločine nad braniteljima i civilnim stanovništvom. Tom obilježju pridružila se  i dugoreška OŠ Vladimir Nazor čiji su učenici i nastavnici kao vrhunac petodnevnog programa pod nazivom I u mom srcu svijetli Vukovar 15. studenog organizirali završnu priredbu u sportskoj dvorani škole. Na priredbi je izveden prigodni recital popraćen domoljubnim pjesmama, te prikazan kratki dokumentarni film uz tumačenje autora umirovljenog brigadira Dubravka Halovanića.

Središnji dio bio je paljenje svijeća pred glavnim simbolom za sve poginule u Domovinskom ratu, za prvu hrvatsku žrtvu redarstvenika Josipa Jovića i 12 pripadnika redarstvenih snaga masakriranih u Borovu Selu, za stradale na Ovčari, za sve ekshumirane iz vukovarskih masovnih grobnica i za sve stradale za domovinu iz Karlovačke županije.

Inače, ovaj je program započeo još 10. studenoga kad je 50-ak učenika i nastavnika hodočastilo u Vukovar i obišlo mjesta vukovarskog stradanja: bolnicu, Ovčaru - masovnu grobnicu, Spomen-dom na Ovčari, Novo vukovarsko groblje - grobove branitelja i bijele križeve, Spomen-dom generala Blage Zadre, župnu crkvu, franjevački samostan i Memorijalni centar Domovinskog rata. Na mjestima stradanja zapalili su svijeće te su imali prigodu pogledali i potresni film o stradanju Vukovara i njegovih hrvatskih građana

Tijekom petodnevnog obilježavanja učenici i nastavnici su istraživali građu o Domovinskom ratu, uređivali školu bojama i motivima Vukovara te stvarali prozne i poetske radove.

Pripremili:

Milenka Pervan Stipić, prof.

Šimun Pavlović, prof.