Obavijest o početku nastavne godine
Autor: Gordana Krstulić, 2. 9. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

svega nekoliko dana dijeli nas od početka nove školske godine i nastave koja počinje 7. rujna 2020. za sve učenike razredne i predmetne nastave.

Organizacija nastave odvijat će se u skladu s Uputama MZO - a i HZJZ- a te Modelima i preporukama za rad MZO -a, sve u cilju zaštite zdravlja učenika i zaposlenika u školi, te neizravno njihovih obitelji i svih građana.

POČETAK NASTAVE:

Matična škola:

Predmetna nastava:  7,45 h

Razredna nastava:     8,00 h

Prvi dan prvi razred u 10,00 h, dozvoljen ulazak samo jednog roditelja u školu.

Područna škola Belavići: u 8,00 h

Područna škola Donji Zvečaj: u 8,30 h

Prilikom dolaska u školu potrebno je izbjegavati  grupiranje i miješanje razreda.

Zbog toga se učenici trebaju držati rasporeda ulaska u školu i čekati na obilježenim mjestima za njihov razredni odjel.

RASPORED ULASKA U MATIČNU ŠKOLU:

Predmetna nastava:

Ulaz 1 – glavni ulaz:  6. a, 6. b     (slažu se na prolazu uz školu)

7. b, 7. a     ( slažu se ispred žute zgrade )

5. a,  7. c    ( slažu se na igralištu )

Ulaz 2 – dvorana: 5. b, 8. a ( lijevo i desno od ulaza )

Ulaz 3 – sjenica:  5. c,  8. b ( lijevo i desno od ulaza )

Prvi dan nastave učenici 5-tih razreda trebaju doći na igralište uz školu gdje će biti raspoređeni u tri peta razreda.

Prvi dan nastave učenici predmetne nastave bit će u školi 4 sata (do 11:10).

RAZREDNA NASTAVA:

Ulaz 1 – glavni ulaz:  2. a, 2. b (slažu se na prolazu uz školu)

4. a, 4. b (slažu se ispred ulaza)

Ulaz 2 – dvorana: 3. a, 3. b

Ulaz 3 – sjenica: 1. a, 1. b (Izuzetak prvi dan nastave ulaze na glavni ulaz.)

Prvi dan nastave učenici razredne nastave bit će u školi 3 sata (do 10:25  h).

Molimo roditelje učenika prvih razreda da ponesu Upisnice u školu koje smo im dostavili na e-mail ili poštom.

Od utorka 8. rujna nastava će se odvijati prema redovnom rasporedu bez školskog zvona.

Učenici (osim učenika putnika koji ulaze u učionice odmah, izuzetak prvi dan) trebali bi doći pred školu 10 minuta prije početka nastave.

Učenike će dočekati razrednici i odvesti ih u njihove učionice.

Po ulasku u školsku zgradu učenici prolaze dezinfekcijsku barijeru, preobuvaju se u školske šlape, peru ruke sapunom i vodom, brišu papirnatim ručnikom i ulaze u učionice.

Razrednici će upoznati učenike sa svim najvažnijim uputama, preporukama, protokolom i rasporedom sati.

Prvi dan nastave učenici preuzimaju svoje udžbenike i zbog toga trebaju ponijeti školske torbe.

Razredni odjeli imat će svoju „stalnu“ učionicu gdje će se izvoditi svi nastavni predmeti.

Nastava Tjelesne i zdravstvene kulture  izvodit će se na otvorenom prostoru kad god to budu dozvoljavale vremenske prilike.

Poželjno je redovito nošenje vlastitog školskog pribora jer posuđivanje od drugih učenika u ovoj situaciji nije uputno.

Prehrana u školskoj kuhinji kreće od 9. rujna 2020., a učenici će jesti u svojim učionicama.

Napomena:
Prije polaska u školu izmjerite temperaturu i zapišite ju u bilježnicu ili informativku. Ako je temp. 37,2°C i veća, ako imate simptome respiratornih ili drugih zaraznih bolesti (kašalj, poteškoće u disanju, proljev, povraćanje, grlobolja, poremećaj njuha i okusa), ako vam je izrečena mjera samoizolacije ili ako ste zaraženi s COVID-19, ne smijete dolaziti u školu već  roditelj telefonom treba obavijestiti razrednika/razrednicu te nadležnog liječnika.

Svaki učenik dobit će od Karlovačke županije dvije maske, a nastavnici po jednu masku. Maske su dvoslojne antibakterijske sa zaštitnim slojem koje su obrađene antimikrobno i hidrofobno, s deklaracijom su i perive.

Molimo roditelje učenika predmetne nastave da za svaki slučaj za prvi dan nastave osiguraju maske ukoliko do tada Županije ne bi bile dostavljene.

Maske su obavezne u sljedećim situacijama:

• u javnom prijevozu, odnosno školskom autobusu
  • za roditelje i druge osobe kada je njihov ulazak u ustanovu nužan (roditeljski sastanci i informacije održavaju se prvenstveno na daljinu)
  • kod komunikacije djelatnika (iako se preporučuje komunikacija između djelatnika prvenstveno na daljinu)
  • učenicima od 5. razreda  nadalje, učiteljima predmetne nastave i stručnim suradnicima, ako je razmak u učionicama između svih osoba (učenika, učitelja i dr.) manji od 1,5 m
  • učiteljima ostalih predmeta u razrednoj nastavi
  • učenicima od 5. razreda nadalje, učiteljima i svim drugim djelatnicima škole kod prolaska hodnikom i sl.
  • učiteljima predmetne nastave, stručnim suradnicima i drugim djelatnicima škole u vrijeme kontakata s odraslim osobama

Učenici od 1. do 4. razreda u školi ne nose zaštitne maske.

PRODUŽENI BORAVAK:

Učenici od 1. do 3. razreda koji će ići u produženi boravak trebaju održavati razmak od 2 metra.

Molim roditelje  da pročitaju Upute HZJZ-a i MZO-a te se pridržavaju navedenog.

Svako nepridržavanje istih utječe na povećanje rizika od zaraze.

Roditelje molimo da ne ulaze u prostore škole i  da se ne okupljaju na ulazu u školu.

Budimo i ostanimo odgovorni.

Ravnateljica:

Gordana Krstulić